Rittal - The System
Ota yhteyttä

 

 

Tavoitteenamme on palvella hyvin ja nopeasti

Rittal Oy
PL 134
01511 Vantaa
Käyntiosoite: Tammiston kauppatie 35

Puhelinvaihde: 09 413 44 00
Tekninen IT-myynti: 09 413 44 469

Sähköposti:
myynti@rittal.fi
sukunimi.etunimen ensimmäinen kirjain@rittal.fi

Y-tunnus: 0823134-8
www.rittal.fi

Laskutusosoite: 
Rittal Oy
Sarjanr 16803645
PL 861, 00019 SSC

Verkkolaskuosoite: 003708231348
Vastaanottajan operaattori: Liaison Techologies Oy

Sähköpostilaskut: scanning.europe@liaison.com

IT-myyntiorganisaatiomme sinua varten

Mikko Aho

Mikko Aho
Myyntijohtaja
puh. 044 593 4698
aho.m@rittal.fi

Tapio Arffman

Tapio Arffman
Aluepäällikkö (Etelä-Suomi)
puh. 040 569 5524
arffman.t@rittal.fi

Riitta Szafirowski
Aluepäällikkö (Itä-Suomi)
puh. 040 550 0987
szafirowski.r@rittal.fi

Juha Katara

Juha Katara    
Aluepäällikkö,
puh. 050 911 1140 
katara.j@rittal.fi

 

Tomi Sandell

Tomi Sandell    
Solution Sales Manager,
puh. 050 311 2309
sandell.t@rittal.fi

 

Sami Salmela

Sami Salmela
Tuotepäällikkö
puh. 050 328 7693
salmela.s@rittal.fi

Vesa Tarvainen
Vesa Tarvainen     
Partner Manager
puh. 050 532 1897
Pekka Tynjä

Pekka Tynjä
Projektipäällikkö
puh. 040 525 2177
tynja.p@rittal.fi

Janne Lahtinen

Janne Lahtinen
Huoltopäällikkö
puh. 050 357 7848
lahtinen.j@rittal.fi

Tomi Kattilakoski

Tomi Kattilakoski
Huoltoasentaja
puh. 040 637 6677
kattilakoski.t@rittal.fi

Kenneth Blomstedt

Kenneth Blomstedt 
Järjestelmäasiantuntija, valvontajärjestelmät
puh. 040 736 1268
blomstedt.k@rittal.fi

Jani Joutsen

Jani Joutsen
Tekninen myynti
Hoitovapaalla 31.8.2020 asti

Rami Nyström

Rami Nyström    
Projekti-insinööri
puh. 050 590 5200
nystrom.r@rittal.fi

 

Jani Joutsen

Elisa Urho
Tekninen myynti
puh. 09 413 44 458
urho.e@rittal.fi

Yhteydenottolomake

Täytä tiedot lomakkeeseen, niin otamme sinuun yhteyttä mahdollisimman pian.



Rittal-historiaa

Korkeaa laatua ja testattua turvallisuutta

Rittal on maailman johtava sähkökytkentä- ja IT-laitekaappien valmistaja sekä konesalien rakentaja. Vuonna 1961 Saksasta alkanut menestystarina perustuu tuhansiin modulaarisiin, yhteensopiviin tuotteisiin, joista asiakkaalle rakennetaan sopiva ratkaisu. 

Rittal on maailmanlaajuisen Friedhelm Loh Groupin suurin yritys. Suomen maayhtiö työllistää 50 ammattilaista, joiden vahvuuksia ovat asiakaslähtöinen suunnittelu ja avaimet käteen -toimitukset pitkällä kokemuksella. Globaalisti työntekijöitä on noin 10 000 ja vuoden 2016 liikevaihto oli noin 2 miljardia euroa.